Dlaczego dieta Dukana jest taka dobra?

Tym, co czyni dietę proteinową idealnym rozwiązaniem dla każdego, są precyzyjnie opracowane założenia. Dzięki szczegółowym analizom i innowacyjnemu pomysłowi dieta Dukana działa. Zwrócić należy uwagę, że dobór produktów w poszczególnych fazach nie jest przypadkowy. Jednocześnie takie a nie inne skonstruowanie jadłospisu sprawia, że dieta Dukana nie jest monotonna, nudna, a co za tym idzie – łatwiej jej przestrzegać. No i rzecz bardzo ważna – nie jesteśmy głodni. Dieta proteinowa nie zakłada ograniczenia jedzenia w ogóle, lecz zakłada jedzenie odpowiednich produktów.

Innowacyjność polega na tym, że poza pragnieniem zrzucenia kilogramów, uwzględniono również inny aspekt psychologiczny. Otóż wykorzystano tutaj siłę motywacji. Dieta, która już w pierwszym tygodniu przynosi bardzo widoczne rezultaty daje wiarę w sens jej stosowania. Widoczny i odczuwalny dowód na jej skuteczność motywuje do dalszego przestrzegania diety. Również podział faz na odpowiednie okresy czasu ma znaczenie psychologiczne – po pierwsze mamy wrażenie, że proces postępuje, a po drugie – nie przeszkodzi nam nawet długi okres trwania fazy trzeciej, gdy pomyślimy, że trwa tyle, bo tak wiele kilogramów udało nam się spalić.

Poza tym – dieta proteinowa gwarantuje nam nie tylko utratę masy ciała – wpływa również korzystnie na stan naszej skóry, włosów oraz na naszą kondycję. Nie ma obaw przed zwiotczałą skórą i zmniejszeniem masy mięśniowej – duża ilość białka w diecie sprawi, że wyglądać będziemy po prostu zdrowo.

Nareszcie warto wspomnieć jeszcze, że dieta opracowana przez doktora Dukana skłania nas do wyzbycia się nieprawidłowych nawyków żywieniowych, a to wpływa na ogólny stan naszego organizmu, a także (dla niektórych przede wszystkim) gwarantuje utrzymanie wymarzonej figury.