Jak wpływa na nas dieta?

zmiana - dieta Decyzja o tym, aby rozpocząć odchudzanie się nigdy nie jest łatwa. Dieta to przecież nie tylko próba odżywiania się w sposób bardziej przemyślany niż dotychczas. Jej skuteczność jest gwarantowana przede wszystkim wówczas, gdy zadbany o właściwy poziom aktywności fizycznej oraz postaramy się dokonać pewnych zmian w sposobie myślenia o nas samych i otaczającym nas świecie. Nie można zatem twierdzić, że przejście na dietę nie zmienia w naszym życiu niczego i jest prawie niezauważalne przez otoczenie.

Dieta Dukana, która coraz częściej określana jest mianem najpopularniejszej w Polsce, również wymaga od nas czegoś więcej niż tylko zmiany nawyków żywieniowych. Kolejne jej etapy uczą nas bowiem między innymi tego, w jaki sposób spożywać kolejne posiłki, aby czerpać z nich jak największe korzyści, czy też tego, jakich składników unikać, a jakie bezwzględnie wprowadzać do naszego programu żywieniowego. Dieta Dukana to również wyzwanie dla tych z nas, którzy do tej pory unikali jakiejkolwiek aktywności fizycznej, jej powodzenie zależy bowiem w dużej mierze od tego, do jakiego stopnia zechcemy pracować nad swoimi postawami.

Decyzja o wkroczeniu na drogę wyznaczoną nam przez doktora Dukana jest stosunkowo najprostsza wówczas, gdy nie mamy jeszcze rodziny, a do tego mieszkamy sami. Tylko my mamy wówczas wpływ na to, co znajduje się w naszej lodówce, nie musimy więc obawiać się tego, że otoczenie będzie nas nieustannie czymś kusić. Osoby, które posiadają już własną rodzinę nie stoją jednak na straconej pozycji. I one mogą chudnąć i notować znaczące sukcesy, ważne jest jednak to, aby poprosić pozostałych domowników o pomoc i wiedzieć, w jaki sposób ją egzekwować. Nie można przekonywać męża i dzieci o tym, że w trakcie diety wszystko będzie dokładnie takie, jak przed jej inauguracją, niemal każda osoba rozpoczynająca żywienie białkowe odczuwa bowiem pewne niedogodności, które mają wpływ na jej relacje z domownikami. Posunięciem znacznie bardziej rozsądnym wydaje się w związku z tym szczera rozmowa z osobami, które współtworzą z nami gospodarstwo domowe i wyjaśnienie im, na czym polega dieta Dukana i jak wpłynie ona na nasze zdrowie i samopoczucie. W przeważającej ilości przypadków taka rozmowa przyczyni się do tego, że domownicy zechcą zaangażować się w udzielenie nam realnego wsparcia. Być może nie zrezygnują z tradycyjnych posiłków po to, aby nas wesprzeć, na pewno jednak zadbają o to, abyśmy mogli przetrwać najtrudniejszy czas niepotrzebnych wstrząsów.