Produkty light w diecie proteinowej Dukana

light Jaki serek będąc na diecie Dukana wybrać? Czy decydować się na tak popularne ostatnio produkty light?

Dukan w swojej książce pisze o produktach odtłuszczonych pozytywnie – ich jedzenie nie ma skutków ubocznych i nie powoduje jedzenia ich w nadmiarze. Nie znaczy to jednak, że wszystkie produkty typu light będą dla nas dobre i... smaczne – bo przecież nie chodzi o to by się katować, lecz by schudnąć zmieniając nawyki żywieniowe.

Produkty "bez tłuszczu" i dieta Dukana

Odtłuszczone jogurty, twarogi, sery białe, mleko zawsze warto wybierać w wersji light. Nie znaczy to jednak, że każdy serek lub jogurt, który posiada taka adnotację na opakowaniu jest rzeczywiście ubogi w zawartość tłuszczu. Niekiedy, adnotacja light odnosi się do zawartości cukru, przy czym zawartość tłuszczu pozostaje bez zmian. Bywa też i tak, że mimo tej nazwy produkt i tak zawiera spore ilości tłuszczu.

Jak więc sobie na diecie proteinowej radzić z wyborem produktów light? Przede wszystkim czytać dokładnie etykiety. Każdy produkt na polskim rynku musi mieć na opakowaniu tabele z wartością odżywczą. Jej lektura pozwoli nam ocenić jaka jest rzeczywista zawartość tłuszczu w produkcie, który chcemy nabyć.

Niestety, rodzimy rynek nie jest łaskawy dla osób, dla których dieta proteinowa stała się sposobem na życie. Niewielki wybór produktów z obniżoną zawartością tłuszczu oraz ich dość wysokie ceny, a także niejednoznaczne przepisy umożliwiające reklamowanie jako produkt odtłuszczony nabiału, który został pozbawiony jedynie niewielkiego procentu zawartości tłuszczowej sprawiają, że osoby odchudzające się metodą Dukana muszą nierzadko wnikliwie szukać interesujących je produktów.

Zobacz też: Coca-Cola light w diecie Dukana