Opinie na temat diety Dukana

opinie o diecie Dukana

Jak skuteczna jest białkowa dieta? Dukan opinie zbierał początkowo pozytywne - teraz jednak w coraz większej ilości mediów pojawiają się głosy wątpiące w skuteczność diety Dukana. Przyjrzyjmy się opiniom na temat tej diety - czy dieta białkowa Dukana warta jest tego, by zaczynać odchudzanie? I ile prawdy noszą w sobie zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie o diecie Dukana?

Przeglądając fora internetowe widać, że dieta Dukana rodzi emocje. Wielu zwolenników tej metody odchudzania rekrutuje się spośród osób, które zdecydowały się ją wypróbować, wytrwały w diecie i zrzuciły zbędne kilogramy. Nic dziwnego, że wśród tych osób dieta Dukana opinie zbiera pozytywne. Na drugim biegunie są osoby, które rozpoczęły dietę i zaczęły odczuwać jej negatywne konsekwencje – bóle wątroby, zmniejszenie napędu do życia, zmęczenie. Wśród tych osób, przeważają opinie negatywne. Skąd taka rozbieżność? Przede wszystkim stąd, że dieta Dukana nie jest dla każdego. Osoby, które mają problemy z nerkami, wątrobą lub źle tolerują nabiał, nie będą się na diecie opartej o białko czuły dobrze. Każdy organizm jest inny i każdy nieco inaczej reaguje.

A jakie są opinie specjalistów? Dieta Dukana i tu również dzieli środowisko. Według niektórych, dieta która wyklucza węglowodany i stawia głównie na białko nie jest dietą zbilansowaną i jako taka, może być na dłuższą metę szkodliwa dla zdrowia. Inni dietetycy uważają zaś, że negatywne skutki stosowania diety Dukana są owocem złego prowadzenia diety. Drobne grzeszki (np. Alkohol przy diecie Dukana zakazany), przedłużanie pierwszej uderzeniowej fazy diety dla szybkiego schudnięcia, czy rozpoczęcie okresu obżarstwa po wejściu w ostatnią fazę diety muszą odbić się na zdrowiu negatywnie.

Drobne grzeszki zmniejszają skuteczność i obciążają i tak już ciężko pracujące narządy takie jak nerki czy wątroba. Przedłużenie I fazy wypłukuje mikroelementy i witaminy. Obżarstwo sprawia, że organizm ulega rozregulowaniu. Dieta Dukana opracowywana była latami i jej autor sam w książce wyraźnie wyjaśnia zarówno przeciwwskazania do stosowania diety jak i konsekwencje wprowadzania zmian. Jadłospis diety Dukana ułożony jest w taki a nie inny sposób nie bez powodu!

Opinie ekspertów na temat diety Dukana podkreślają również to, że jest to dieta przeznaczona dla osób otyłych, które chcą móc jeść maksymalnie dużo, nagradzać się jedzeniem, a mimo to schudnąć. Jest w tym dużo prawdy. Dukan wyraźnie tłumaczy w książce psychologię otyłości i cały kompleks zachowań, który za nią idzie. I rzeczywiście, dla osób które pragną schudnąć nie będąc głodnymi to dobra dieta. Dukan jest jednak również wymagający - nie będzie spadku wagi bez zmiany zachowania i myślenia. A aby zachować zdrowie, przy dużej nadwadze, najlepiej stosować dietę Dukana pod kontrolą lekarza.

A co sądzą o diecie Dukana nasi fani na Facebooku? Przeczytaj ich opinie...

Dieta super, ale dla wytrwałych. Jestem na III fazie, czuję się doskonale. Nawyki żywieniowe pozostały, efekt fantastyczny (jak dla mnie) 16 kg!!! Mam "straszny" problem z ciuchami, bo zmniejszył mi się rozmiar z 46 do 40. Muszę wymienić garderobę. Ale jestem przeszczęśliwa (dosłownie).
[...]
   2 miesiące później...
5 miesięcy i nadal 17 kg w dół. I na tym u mnie koniec. Wydaje mi sie, że najważniejsze to wyznaczyć sobie dolną granicę wagi, jaką chcę osiągnąć i na tym poprzestać. Mam znajoma, która zachęcona straconymi kilogramami chce jeszcze więcej schudnąć. Efekt jest taki, że czuje się coraz gorzej, ale nie da sobie nic przetłumaczyć. Jestem na fazie utrwalania wagi i na razie idzie mi to całkiem fajnie. Nie schudłam i nie przytyłam. Czuję się dobrze, nie mam problemów ze zdrowiem. We wszystkim trzeba zachować umiar
Anka

5 dni I fazy i 8 kg mniej ! to cud :D lece dalej, 3majcie kciuki :D
Basia

5 dzien fazy I i 4 kg mniej :) straszne tempo ale jak endorfina w górę skacze :D [..]    2 tygodnie poźniej...
ahhh a musze zacząć od nowa bo przerwalam widząc ze w drugiej fazie kilogramy wróciły. totalny efekt jo-jo:( schudlam 5 kg przybralam 6kg :( jutro zaczynam od początku
Joanna

U mnie dzisiaj mija 44 dzień dietki. :) Spadło już 9,20 kg. Do celu 9,80 kg. :)
Anna

40 dni na diecie i 9.5 kilo mniej :) i -11 cm w pasie :) walka z kilogramami dalej trwa :)
Ilona

Mam już za sobą 4 tygodnie "dukania" :) i 8 kg mniej! Zaczynam wymieniać garderobę i czuję się o niebo lżejsza. :) Wszystko jest możliwe tylko trzeba naprawdę tego chcieć. :))
Anna

Mi osobiście utrzymanie tej diety przychodzi z niesamowitą łatwością. Nie ciągnie mnie do produktów zakazanych, a jedynym odstępstwem jest od czasu do czasu alkohol. Słodycze? Sama zrobię! A efekt: 27 kilo w 4 i pół miesiąca :) Do celu jeszcze 10, ale to już bliżej niż dalej :)
Aśka