Napoje w fazie ataku

woda

Osoby przystępujące do realizowania założeń diety Dukana z dużym entuzjazmem przygotowują się do jej zainaugurowania. Najczęściej przygotowanie to polega na czytaniu licznych opracowań na jej temat i gromadzeniu żywności, która jest dozwolona w czasie pierwszej fazy diety. Niestety, wyjątkowo często okazuje się, że nawet tak profesjonalne podejście do odchudzania nie musi gwarantować sukcesu, wiele osób zapomina bowiem, jak ważnym elementem fazy ataku w diecie białkowej są napoje.

Już na wstępie warto zatem zauważyć, że o ile wszystkie inne produkty dopuszczalne w czasie trwania fazy ataku można stosować fakultatywnie, stosownie do naszych własnych upodobań, o tyle przyjmowanie napojów jest obowiązkowe! Pierre Dukan zwraca uwagę na to, że powinniśmy przyjmować przynajmniej półtora litra płynów dziennie, nieprzestrzeganie tej zasady jest przy tym równoznaczne ze skazaniem całej diety na niepowodzenie.

Brak sukcesów podczas odchudzania się nie jest zresztą wcale jedynym skutkiem ubocznym stanowiącym konsekwencje nieprzestrzegania zasad, na jakich opiera się dieta Dukana. Unikanie picia napojów sprawia również, że organizm nie może oczyszczać się w takim tempie, jakiego rzeczywiście potrzebuje, a to z kolei stanowi poważne zagrożenie da naszego zdrowia. Dieta, która zakończyła się niepowodzeniem może być uważana przede wszystkim za nieprzyjemne doświadczenie, poważna choroba nerek to jednak powód do prawdziwych obaw.

Najbardziej wskazana w pierwszej fazie diety Dukana jest oczywiście niegazowana woda mineralna, najlepiej przy tym, aby była to prawdziwa woda źródlana znana z tego, że posiada działanie delikatnie moczopędne. Nie każdy jednak przepada za tego rodzaju napojem, osoby odchudzające z pewnością ucieszy więc to, że Pierre Dukan wcale nie upiera się przy piciu wody niegazowanej za wszelką cenę. Jeżeli uważamy, że wypijemy jej więcej, a do tego czynność ta sprawi nam przyjemność, Pierre Dukan zachęca nas również do picia wody gazowanej, jego sprzeciwu nie budzi przy tym również picie napojów gazowanych w wersji light, o ile nie są one sztucznie dosładzane.

Dieta Dukana nie musi opierać się też wyłącznie na napojach zimnych, wyjątkowo dużą wartość ma bowiem również kawa i herbata. Ich regularne picie pozwala nam na sprawne funkcjonowanie, a niekiedy również łagodzi uczucie głodu, pamiętać należy więc jedynie o tym, że zakazana jest nawet minimalna ilość cukru.