Dieta Dukana - efekty

efekty Dukana Jakie efekty diety Dukana można zaobserwować po określonym okresie stosowania diety? Czy dieta białkowa efekty daje stałe i zapobiega ponownemu przybraniu na wadze?

Dieta Dukana została tak opracowana, by efekty diety były jak najszybciej widoczne. Dlaczego? Otóż psychologia osób otyłych uczy, że bez bezpośredniego motywatora, czyli szybkich i widocznych efektów, dieta przestaje osobę otyłą cieszyć, zaczyna męczyć i w efekcie osoba taka uznaje, że dieta jest nieskuteczna, zanim jeszcze metabolizm organizmu przestawi się na nowy jadłospis. Dieta Dukana efekty ma więc błyskawiczne. Już w pierwszej fazie – uderzeniowej bardzo szybko tracimy na wadzę. Wprawdzie twórca diety Dukan, efekty każe traktować z rozwagą - podkreśla, że utrata pierwszych kilogramów to głównie utrata wody z organizmu. W ciągu kilku dni, organizm nie jest w stanie spalić 2-3 kilogramów tłuszczu. I tak jednak efekty diety Dukana w pierwszej fazie przekonują do tego, by ją kontynuować.

Dieta Dukana - efekty w opinii osób odchudzających się

Choć na Dukanie szybko się chudnie, warto pamiętać, że w przypadku każdej osoby, tempo utraty kilogramów może być różne. Średnio jednak w fazie uderzeniowej, która nie powinna trwać dłużej niż pięć dni, traci się na wadze 2,5 – 3,5 kg w zależności od długości fazy.

Kolejna faza, naprzemienna to utrata założonej ilości kilogramów – jej efekty są różne – mierzy się je jednak nie kilogramami lecz czasem trwania. Im więcej kilogramów do stracenia, tym dłuższy okres stosowania fazy naprzemiennej. Z opinii osób stosujących dietę proteinową wynika, że z reguły druga faza diety trwa nieco dłużej niż podstawowe założenia diety – winą są drobne grzeszki, czasem stres czy zmiana klimatu, co wpływa na metabolizm. Jedno jest pewne, dawno w żadnej diecie tak spektakularne efekty odchudzania – jak na Dukanie – nie były możliwe.

Zobacz też temat: Opinie o diecie Dukana