Dieta Dukana i cellulit

Dieta Dukana stosowana jest przede wszystkim przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów, jej ogromne zalety sprawiają jednak, że założenia programu stają się bliskie również tym z nas, którzy wcale nie ubolewają z powodu przesadnie dużej wagi. Grupą, która wiele obiecuje sobie po diecie białkowej, okazują się w związku z tym między innymi kobiety zmagające się z problemem cellulitu, a ich nadzieje na pozytywne efekty planu protal nie są wcale nieuzasadnione.

Panie, które zmagają się z problemem cellulitu nie znajdują się w szczęśliwym położeniu. Tkanka tłuszczowa odkładająca się na brzuchu, udach, biodrach i ramionach uważana jest przez lekarzy za problem czysto kosmetyczny, często można więc odnieść wrażenie, że trudno o dobre rady pozwalające na pozbycie się jej. Wspomniany kosmetyczny problem bywa dość istotny wówczas, gdy kobieta planuje pojawienie się na plaży, tak zwana "skórka pomarańczowa" skutecznie zniechęca ją bowiem do odsłaniania swojego ciała. Wiele kobiet przyznaje przy tym, że niepowodzeniem kończą się różnego rodzaju kuracje antycellulitowe, nie brakuje zatem osób przekonanych, że cellulit to po prostu wyrok, który trzeba zaakceptować.

Co mają ze sobą wspólnego cellulit i dieta proteinowa? Teoretycznie niewiele, choć z pewnością utrata wagi pomaga w eliminacji "skórki pomarańczowej". Praktyka potwierdza jednak, że realizacja podstawowych założeń planu protal pozwala usunąć cellulit znacznie szybciej niż droga kuracja w gabinecie kosmetycznym. Kobiety, które radzą sobie z tym problemem, ze zdumieniem zauważają przy tym, że nie ma mowy o jego ponownym pojawieniu się. Sam Pierre Dukan uważa zresztą, że takie zjawisko nie jest wcale aż tak zaskakujące, jak sądzą jego pacjentki i lekarze obserwujący pacjentki realizujące założenia diety proteinowej. W czasie trwania odchudzania organizm przyjmuje przecież przede wszystkim białka dostarczane mu w połączeniu z dużą ilością wody, nie da się zaś zaprzeczyć temu, że podobna kombinacja jest przez niego witana z życzliwością. Organizm koncentruje się przede wszystkim na spalaniu białek, a czynność ta wymaga od niego nie lada wysiłku. W tym samym czasie woda przedostaje się do wszystkich tkanek oczyszczając również te, które zostały opanowane przez cellulit.

Nawet dieta Dukana nie pozwala na utratę cellulitu w ciągu jednego dnia, panie, które marzą o pozbyciu się "skórki pomarańczowej" muszą zaś pamiętać i o tym, że konieczne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń francuskiego lekarza, a nie wybieranie tych, które łatwo jest zrealizować. Jeżeli jednak będzie je charakteryzowała sumienność i konsekwencja, utrata cellulitu będzie już tylko kwestią czasu.